Kaffemøte
Presidenten åpnet møte ved å tenne vår to lys for vennskap og fred og frihet
De to medlemmer å gratulere med fødselsdag
-Jon Tore Grimsrud, 7 april
-Terje Vaksdal, 16 april
Av hendelser å markere på denne møte datoen
-1954, President Eisenhover uttalte det som ble hans doktrine om at kommunismen
vil spre seg til nobostater, noe som styresettene i Øst-Europa i mange år var et
bevis på.
Bjørnar informerte om det kommende operavaktholdet. I alt 15 medlemmer bidrar til vaktholdet. Nytt av året er nattevakter hvor to og to medlemmer holder vakt sammen. Fredriksten Rotary klubb og Halden Inner Wheel bidrar også til årets vakthold.
Andre med sentrale roller vårt opera engasjement er,
-Gunnar, har sendt invitasjon til andre klubber.
-Magne, Har organisert middagen i Kongshallen
-Ole P. har tatt imot og organisert billett omsetningen
Presidenten refererte kort fra styremøtet om at vi vil sende et medlem på TRF kurs for å forbederde oss til mulige prosjketer hvor vi kan søke om TRF midler.
Vi vil ha opptak av tre kandidater for medlemlemskap under sommeravslutningen som blir 23 juni. CV’er for kanditanene vil bli sendt medlemmene vurdering om ikke lenge.
Styret arbeider med å revidere statuttene for PHF tildeling. Styret ønsker å øke kulturprisen utover det som ble vedtatt i budsjettet. Dette vil bli fremmet i et ekstraordinært årsmøte som holdes 5. mai.
Kveldens 3-minutter var ved innkommende president Arne Omholt. Han har vært på PELS (President Elect Leadership Seminar) som ertsatter det tidligere PETS seminartet og som nå er reduserte til et én dags møte. Han refrererte bl. annet
-Det skal legges vekt på medlemspleie
-Klubbens mål skal være realistiske og gjennomførbare.
-Distriktskonferansen reduseres til én dag, som muligjør større deltagelse
Det hadde vært mange gode innspill for å drive en klubb gjennom ett år og han anbefalte distrikts guvernørens håndbol som finnes Distriktes hjemmeside.
Mot slutten av møtet ble de loddsalg med fire fornøyde vinnere.
Presidenten avsluttet med noen verselinjer av Trygve Skaug for han ønsket god påske og vel hjem før lysene ble slukket.
19. mars 2018
19 mars. Hvem styrer Stortinget
Presidenten ønsket velkommen til 30 medlemmer, 2 inviterte, potentielle medl., og til 3-4 ektefeller. Spesielt velkommen til kveldens foredragsholder!
Så tente han 2 lys: et for fred og frihet, ett for vennskap.
15. februar 2018
5. FEB. KAFFEMØTE
Presidenten ønsket velkommen til 25 medlemmer, idet han tente 2 lys: ett for fred og ett for vennskap.
25. juli 2016
25. juli. - Restaurant Fabian
Hyggelig middagsmøte på Fabian Restaurant & Pannekakeri. Grunnet ferietid og sterk varme møtte bare 10 personer opp.

19. juli 2016
18. juli - sommermøte
Vakkert sommervær. Bare 11 medlemmer møtte opp i lille peisestue. Men det ble rikelig med diskusjoner!
18. juli 2016
11. juli. Jordbærmøte hos John Solberg
Mange hadde møtt opp til dette populære sommermøtet hos Astrid og John. Dette til tross for litt surt og dårlig vær.
27. juni 2016
27. juni - Halden Rotary klubbs sommeravslutning
Til Herregårdskaféen kom etter hvert 24 medlemmer og 3 gjester, samt ektefeller, - til sammen 39 personer. Et nydelig tapas-bord var satt frem, og samtlige spiste og skravelt livelig frem til kl 19.15.
20. juni 2016
20. juni - foredrag om jernbanes sikkerhetsprinsipper
Presidenten ønsket sine Rotary-venner velkommen til Rotary-årets siste møte med foredrag, som var om utvikling av jernbanens sikkerhetsprinsipper.
13. juni 2016
13. juni - foredrag om innovasjon i Østfold
President Christian ønsket velkommen til 28 medlemmer og – ikke minst – til kveldens foredragsholder: Frederikke Stensrød, som holdt et flott foredrag om gründervirksomheten i Østfold.
6. juni 2016
6. juni - kaffemøte
Presidenten ønsket velkommen til 23 medlemmer; siste kaffemøte i dette Rotary-året. Han innledet med noen ord om juni og denne dagen, 6. juni.
31. mai 2016
30. mai - foredrag om reiseliv i Østfold
Presidenten ønsket 28 medlemmer og 6 gjester velkomne, og spesielt velkommen til foredragsholder, Bente Jæger. Hun foredro interessant om resielivet i Østfold, og hvordan Visit Østfold jobber med å få turister til å oppdage alt fylket har å by på.